Microsoft antivirusinė daugiau nebepalaikys Windows XP


Operacinės sistemos Windows XP palaikymas buvo nutrauktas 2014 m. balandžio 8 d, tačiau iki šio momento buvo palaikoma jai skirta antivirusinės Security Essentials versija, kad bent dalinai būtų saugūs vartotojai, naudojantys 14 metų senumo sistemą.

WinXP-Security-Essentials-EOS

Vis tik toks palaikymas truko neilgai. Vakar, liepos 14 d., Microsoft pranešė, kad jos antivirusinė Security Essentials daugiau nebepalaiko Windows XP. Kartu buvo pranešta ir apie Windows Server 2003 palaikymo pabaigą.

Kaip jau įprasta tokiais atvejais, Microsoft rekomenduoja kuo greičiau atsisakyti Windows XP ir pareiti prie aktualių operacinių sistemų, kurios reguliariai gauna saugumo atnaujinimus bei palaiko atnaujinamas antivirusines.

Tiesa, Windows XP palaiko trečių šalių antivirusinių gamintojai, tokie kaip AVAST arba AVG, todėl vartotojai gali jaustis bent iš dalies saugūs.

Aišku, Windows XP randamų „skylių“ skaičius nuolat auga ir jos niekada nebus panaikintos, išskyrus tuos atvejus, kai prenumeruojama brangiai kainuojanti Microsoft CSA programa, leidžianti gauti kritinius Windows XP saugumo atnaujinimus.

Šiandien Windows XP rinkos dalis sudaro apie 10%, ir Microsoft tikisi, kad Windows 10 pasirodymas jų dalį gerokai sumažins. To tikisi ir kompiuterių gamintojai, kadangi norint pasinaudoti naują operacine sistema, labai tikėtina, teks pirkti naują įrenginį.

Vienas komentaras

  1. regina parašė:

    geri windows


Kitos kategorijos naujienos