Nokia ieško partnerio grįžimui į išmaniųjų telefonų rinką


nokia-connecting-680

Nuo to laiko, kai Microsoft įsigijo Nokia mobilių įrenginių verslą, netyla gandai apie tai, kad suomių kompanija bandys atgaivinti savo prekės ženklą šiame segmente, tačiau tai įvyks ne anksčiau kaip 2016 m. III ketvirčio – būtent tuomet nustos galioti apribojimai, sutarti su Microsoft.

Nokia atstovai netingėjo nuolat kartoti, kad jų prekės ženklas nuolat asocijuojasi su mobiliojo ryšio įrenginiais, todėl būtų visai logiška pasinaudoti šia proga ir užsidirbti.

Kartu Nokia vadovybė paaiškino, kad pati kompanija išmaniųjų telefonų gaminti neketina, o visą „sunkų darbą“ žada paskirti kam nors iš partnerių, tuo tarpu suomių specialistai prisidėtų tik įrenginio kūrimo stadijoje.

Šią savaitę oficialiame Nokia tinklaraštyje visos išsakytos mintys buvo pakartotos dar kartą, pareiškiant, kad į išmaniųjų telefonų rinką bus grįžta tik tuomet, kai bus rastas „pasaulinio lygio partneris“, kuris bus atsakingas už produkcijos gamybą ir išleidimą, o taip pat techninį aptarnavimą.

Pati Nokia pasiryžusi sudalyvauti mobilių įrenginių kūrimo procese, dalintis technologijomis, tačiau ne daugiau. Už Nokia prekės ženklo naudojimą iš partnerio ketinama imti tam tikrą mokestį.

Debiutuoti išmaniųjų telefonų rinkoje su Nokia prekės ženklu iki 2016 m. pabaigos nepavyks, tačiau kito tipo įrenginys gali pasirodyti ir anksčiau. Galų gale, Nokia kartu Foxconn jau yra išleidusi planšetinį kompiuterį N1, kuris gavo operacinę sistemą Android, o jį įsigyti gali Kinijos gyventojai.

5 komentarai (-ų)

 1. TG parašė:

  Jei nori gryžti į išmaniųjų rinką tik su Android OS, Windowsu nereik….

  • Andrius parašė:

   Tiesą sakant labai nuobodi rinka būtų su vien tokiu pasirinkimu..

 2. iignas parašė:

  jau geriau Asha OS negu nuobadus android

 3. Ignas parašė:

  Na kuo daugiau konkurencijos tuo geriau!

 4. Minde parašė:

  Kam tas Android, Windows ar Asha, Nokia galetu naudoti MeeGo, butu cool atnaujinti N9.


Kitos kategorijos naujienos