Penkios „Windows 10“ funkcijos, kurių nėra „Apple“ kompiuteriuose


windows-10-home-screen-user-680

„Apple“ įrenginiai dažnai atrodo tiesiog geriau nei konkurentų, taigi pastariesiems visuomet yra vietos įrenginių patobulinimui. Trečiadienį oficialiai paskelbus apie „Windows 10“ prekybą, „Microsoft“ naujoje operacinėje rodo ir šūsnį naujovių – kai kurios jų yra patobulintos senosios, kitos novatoriškos ir dar kelios, kurių nėra „Apple“ įrenginiuose.

Puslapis Time.com pateikia penkias unikalias „Windows 10“ funkcijas, kurių „Apple“ vartotojai bent jau kol kas neturi.

Išmanesni ekranai

„Windows 10“ turi į ekrano jutimo technologiją, vadinamą „Continuum“, kuri įrenginį pritaiko pagal tai, kaip jį naudojate. Jeigu turite lietimui jautrų ekraną, „Windows 10“ išmeta mažus meniu ir pastorina mygtukus, o naudojant nešiojamą ar stalinį, vaizdas būna įprastinis.

Šis greitas pokytis iš planšetinio kompiuterio į įprastinį, „du viename“ kompiuterius, kaip „Microsoft Surface“, padaro kur kas patogesniais.

Be to, „Windows Store“ yra daugiau nei 80 skirtingų stalinių, planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių, palyginus su septyniais, kuriuos turi „Apple“. „Apple“ turi patrauklų dizainą, tačiau didelės įvairovės pasiūlyti negali. Tad „Windows“ vartotojai turės galimybę išsirinkti tokį įrenginį, kuris geriau atitiks jų poreikius.

Redaguojami interneto puslapiai

„Windows 10“ naujoji naršyklė „Microsoft Edge“, kuri pakeis „Internet Explorer“, leis piešti ant ekrano skaitmeniniais rašikliais ir žymekliais naršant internete.

Tad jeigu internete rasite ką nors įdomaus, kuo norėtumėte pasidalinti su draugais greičiausiai būdas tai padaryti bus apibraukti reikiamą puslapio dalį ir išsiųsti.

Ekrano langų priderinimas

„Snap“ funkcija, kuri priderina vieną ekrano langą prie kito tam, kad būtų lengviau atlikti keletą užduočių vienu metu, atkeliavo dari š „Windows 7“ linijos. Tai vartotojams leidžia naršyti internete greičiau ir be didesnių pastangų.

Keista, tačiau iki šiol „Apple“ panašios funkcijos neturėjo ir apie priderinamus langus užsiminė tik dabar – tokia funkcija atsiras „iOS 9“ įrenginiuose, o „Windows“ vartotojai galės ja naudotis šeštus metus.

Greitesnė paieška

Paieškos langelis, esantis „Windows 10“ „Start“ juostoje, leidžia labai plačiai pasižiūrėti, kokios bylos yra jūsų įrenginyje, debesyse ir internete – vienos paieškos metu galima surasti viską, ką reikia.

Kartais paieškos rezultatai iš interneto rodomi tiesiai ant ekrano iššokančiame lange, taigi nereikia atidaryti dar vieno.

Virtuali asistentė

Virtuali „Microsoft“ asistentė „Cortana“ gali eiti koja kojon su „Siri“ balso komandų lenktynėse, tačiau didžiausi jos privalumai pasimato kalbant apie suasmenintas funkcijas. „Microsoft“ žengė neįprastą žingsnį parodydama, ką „Cortana“ dirbtinio intelekto mokymosi algoritmas numano apie vartotojus.

„Cortana“ nešiojamasis kompiuteris, modeliuotas pagal žmonių darbą su kompiuteriai, parodo, kokiomis naujienomis ar aplikacijomis turėtų domėtis žmogus. Vartotojai nustatymus gali keisti atviro dialogo su „Cortana“ metu.

Šaltinis: 15min.lt

61 komentarai (-ų)

 1. parašė:

  O kaip su moto x ir oneplus two?

 2. Radioaktyvus parašė:

  Sorry, silpnas „straipsnis“

  Aš galiu išvardinti funkcijas, kurias OSX turėjo daug anksčiau, nei WIndows:
  – Programų parduotuvė
  – Normali paieška, leidžianti rasti BET KOKIUS failus
  – Programų preview (Mission Control/Task Switcher), kurį OSX turi jau bene 10 metų
  – Workspaces (taip pat apie 10 metų)
  – Notification center
  – Bet kokio failo preview nepaleidžiant programos bei dažnu atveju net neturint programos „Quicklook“ (Windows vis dar neturi)
  – Žemėlapių programa
  – Normali (user-friendly) back-up sistema
  – ISO (ir pan.) atidarymas be jokios papildomos programos
  – Tag’ai ant failų
  – Pilnas drag n drop veikimas visoje sistemoje
  – Smart folderiai
  – Stacks. Galimybė pasiekti tam tikrus dažnai naudojamus failus arba folderius net neatidarant Finder/Explorer lango.

  • lopas parašė:

   Windowsuose:
   – Programų parduotuvė YRA
   – Normali paieška, leidžianti rasti BET KOKIUS failus YRA
   – Programų preview (Mission Control/Task Switcher), kurį OSX turi jau bene 10 metų NĖRA
   – Workspaces (taip pat apie 10 metų) YRA SU W10
   – Notification center YRA SU W10
   – Bet kokio failo preview nepaleidžiant programos bei dažnu atveju net neturint programos „Quicklook“ (Windows vis dar neturi) NĖRA
   – Žemėlapių programa YRA
   – Normali (user-friendly) back-up sistema YRA FILE HISTORY
   – ISO (ir pan.) atidarymas be jokios papildomos programos YRA JAU BELEKIEK METU
   – Tag’ai ant failų YRA
   – Pilnas drag n drop veikimas visoje sistemoje KAS CIA PER? KAD IR KAS BEBUTU – YRA
   – Smart folderiai ??
   – Stacks. Galimybė pasiekti tam tikrus dažnai naudojamus failus arba folderius net neatidarant Finder/Explorer lango. START MENU JAU 100 METU YRA

   • Radioaktyvus parašė:

    Tamstele išmok skaityti. Aš niekur nesakiau, kad kažkurių dalykų NĖRA.
    Aiškiai parašiau:
    „Aš galiu išvardinti funkcijas, kurias OSX turėjo daug anksčiau, nei WIndows“
    Vienas gal jau turi, kitų dar neturi.
    Beje,
    1. Normali paieška, leidžianti rasti BET KOKIUS failus YRA
    Jei kalbi apie Windows 8.X, tada galiu pasakyti nėra. Šūdas ten o ne paieška. Išbandyk kada nors OSX Spotlight ir suprasi apie ką kalba eina.
    2. ISO (ir pan.) atidarymas be jokios papildomos programos YRA JAU BELEKIEK METU
    Kad Windows 7 išmoko ISO failus KEPTI į CD/DVD, tai čia ne atidarymas. Aš kalbu apie paties ISO failo turinio atidarymą.
    3. Pilnas drag n drop veikimas visoje sistemoje KAS CIA PER? KAD IR KAS BEBUTU – YRA
    Jei net nežinai apie ką kalbu, tai kaip tu gali sakyti, kad Windows tą turi? 😀 Kalba čia eina apie tai, kad ant OSX failus tampyti galima iš visur į visur. Iš tikrųjų sudėtinga tai žodžiais paaiškinti, reikia tiesiog panaudoti, kad suprast.
    4. Smart folderiai ??
    Šitą jau galėjai bent pagūglint 😀
    5. Stacks. Galimybė pasiekti tam tikrus dažnai naudojamus failus arba folderius net neatidarant Finder/Explorer lango. START MENU JAU 100 METU YRA
    Ne apie „My documents“ nuorodą ar „recent files“ kalba eina. Gūglink.

    • Andrius parašė:

     Nesuprantu – koks skirtumas kas buvo ar nebuvo kažkada ? Straipsnis apie dabartį.

     Tai gal dar palyginkim kokia Symbian OS buvo gera lyginant su Android prieš šimtą metų ?

     • Neutralus parašė:

      Maladec buvo symbian 🙂 Sukosi kaip 100 velnių. Reikėjo Nokijai ją plėtoti ir tobulinti.

     • sarunas parašė:

      @Neutralus i hope you’re trolling

    • Jūsų Vardas parašė:

     Zenelapiu programa ;DDDDDDDDDDD

     Graudu skaityti. Ir vistiek nieko neirodei, tik sutersei eteri.

    • naujas nickas parašė:

     nu kam tu aukstini ta maca.

     Jis skirtas ir patogus tik pasileisti programa ir kelias ir dirbti jose. Viskas.

     Daug mazu nepatogumu:

     1. Pvz reikia sukurti 10 skirtingu failu su kirtingomis galunemis tame paciame folderyje. Kam man dar karta nurodineti kelia, atsidaryti kokia programa jei jau esu tame folderyje? Sugaistas laikas. Apsurdas.

     2. Darbas su paspeptais folderiais ir narsymas juose – tragedija.

     3. Darbas su tam tikru zejimu failas – tragedija. Pvz nusprendzia, kad jis yra archyvas. Vel sugaistas laikas ji atidaryti.

     4. Kartais draudzia atidaryti tiesiogiai faila, bet su openWith atidaro – vel sugaistas laikas.

     5. LABAI erzinantis dalykas, kad neina gauti tikslu folderio adresa: gauni su kringeliniais skirtukais, tai kaip ji panaudoti ?

     Galima ir daugiau prirasyti.

     • Kliedesiukas parašė:

      >> naujas nickas

      1. Mac’e niekas folderių skirtingiems failams saugoti nekuria. Čia Windows mada. Ant OS X visos programos savo failus saugo pas save, t.y. paleidi Word’ą, paspaudi Open ir matai visus dokumentus kurie yra tavo kompe nepriklausomai nuo to kur jie yra + dokumentus cloude. Paleidi Powerpoint ir matai visas prezentacijas darytas ar esančias cloude ir t.t. Paleidi nuotraukų programą ir matai visas savo nuotraukas, tiek saugomas kompe, tiek cloude, tiek facebooke. Visus matomus failus gali ten rūšiuoti kaip nori ar pagal pavadinimą ieškoti ir t. t. Krauti skirtingus failus skirtinguose folderiuose yra laiko gaišimas, plius po to tikrai niekada nieko nerasi be paieškos 🙂

      2. Nei tragedija nei ką, plius kad tu slėpi paslėptame folderyje pornografiją nuo mamos, nereiškia, kad jinai jos per paiešką neras 😉 🙂 Jei tu advanced vartotojas ir tau reik visų nematomų folderių, pasidarai, kad rodytų ir tiek. Jei nesi advanced, tau jų šiaip ar taip nereikia.

      3. Nelabai supratau kur tu bėdą matai. Lygiai taip pat kaip ir su Windows. Spaudi dešinį, ir pasirenki Open with, jei nori visuomet atvert su konkrečiai programa, pažymėti varnelę galima.

      4. Skirtingai nei su Windows, ant OS X nereikia tau diegti visokių Adobe Readerių ar Winrar’ų, kad pažėti PDF’ą ar Rar’ą, beveik viską Preview atidaro. O jei jau tau neatidaro, tai turimas failas labai egzotinės kokios programos. Tačiau, uždėk varnelę vieną kartą, ir visi to tipo failai bus atidaromi su kuo tu norėsi.

      5. Tie kringeliniai ir yra kelias ant OS X 🙂 Kiek dažnai tau to kelio iki folderio reikia? Vieną kartą į 100 metų? Jei kažkur peršokti nori, tai Go > Go to Folder spaudi ir įrašai kur nori eit.

      Kaip ir minėjau, failai ir katalogai su OS X kitaip rūšiuojami nei su Windows ir atskirai su jais nedirbi, nes nėra tikslo ir laiko gaišimas.

     • naujas nickas parašė:

      to Kliedesiukas.

      1. Gi pirmas sakinys ir buvo, kad macas skirtas pasileisti programa ir dirbti joje. Bet kai mano kasdieniniam darbe as tam tikriems veiksmams sugaistu 3x daugiau laiko negu windozuose. Man nereikia matyti visu foto, as problemas aiskiai israsiau.

      2. Toliau, as konfiguruoju failus. Pvz kad pasileistu serveris. Zodis konfiguracija ka nors reiskia?

      3. Jei neuspranti, kam rasai.

      4. Man su rarais nera problemu, buna priesingai, kai pagal galune nusprendzia, kad tai archyvas, nors yra kitaip. Cia tik siaip pavyzdys.

      Kam tu man rasai apie paprata vartojima. As gi iskart rasiau, kad macas tam tinka. As sakau, kad jis nera stebuklas, kai nori kazko daugiau. Daug nepatogiu smulkmenu. Jei tu to nieko nedarei, tai skipping sita posta.

      5. Nenoriu izeisti, bet ar visi MAC useriai tokie kaip tu ? Isivesk i savo Go to folder „hdd ▸ Users“ .
      As i diena go to folder spaudziu vidutinsikai 20 kartu . Buna dienu kai gal ir vis 100.

      Tu man esi tipinis MAC useris. Tavo sitas postas grynai tai apibudina.

     • Radioaktyvus parašė:

      Na aš nedirbu su serveriais, man sunku įsivaizduoti net kaip atrodo dešimties skirtingų failų sukūrimas. Folderių irgi neslepiu, nes neturiu ką slėpti tiesiog.
      Mano ne toks darbas. Mano darbas toks, kad man reikia failo, aš jį atsidarau ir su juo dirbu.
      Todėl OSX paieška tam veikia labai gerai. Paspaudžiu shortcut’ą, įvedu dalį failo pavadinimo ir man jau meta viską, kas atitinka. Nieko net neatidaręs galiu pamatyti failo arba folderio turinį. Jei rašau email ir noriu nusiųsti tą failą, galiu iš to pačio paieškos rezultatų lango paimti bet kurį failą ir nutempti jį į laišką. Tas pats ir su nutempimu į bet kokią programą.
      Beje, pabandžiau folderio kelią nukopijuoti. Jokių kringelių, normalus path’as. Kažką jau pudrini. Be to galima susikurti savo servisą, kuris leidžia nukopijuoti folderio kelią paspaudus dešinį pelės mygtuką ir paleidus tą servisą.
      Su failų peržiūrėjimu irgi niekada problemų neturėjau. Koks failas būna, tokį jį ir atpažįsta. Dar nebuvo taip, kad ne archyvus atpažintų kaip archyvus.

      Nežinau, galiu ir klysti, bet panašu, kad čia ne Mac bėda, o tiesiog tu pripratęs prie Windows dar nemoki naudotis OSX ir nesugebi išnaudoti visų galimybių

     • naujas nickas parašė:

      neslepiu folderiu, yra paslepti katalogai nuo paprastu useriu. Deja kai kurie servakai juose laiko savo failiukus.

     • naujas nickas parašė:

      spaudziu cmd +i ir gaunu toki kelia, cia nukopijavau, ne pats parasiau: „hdd ▸ Users“ Per viduri matai zenkla ?

      arba finderis apacioje rodo kelia, kodel neina jo is ten paprastai vienu paspaudimu nusikopijuoti, ziauriai praverstu.

     • Radioaktyvus parašė:

      Kaip ir sakiau, gali susikurti servisą.
      Beje, kai aš kopijuoju path’ą, man duoda gražiai su slash’ais.

     • sarunas parašė:

      @naujas nickas pats metas butu ismokt naudotis command line’u, jei jau toks advanced useris esi. o siaip tai tiesiog matosi, kad tamsta iprates prie windowsu ir nelabai supranti, kaip OSX naudotis. OSX yra UNIX based sistema, ji labai artima Linux, bet ne Windows, ten daug kas visiskai kitaip, failu sistema irgi visiskai kitokia.

     • naujas nickas parašė:

      to sarunas. Turiu pasoneje advanced useriu. Jie irgi nezino kaip greitai kokias nors smulkmenas padaryti. Dabar daugiau maziau susitvarkes ir prisiinstaliaves, kad veikia pusiau kaip windozai, tai puse velnio jau.

      O del command lino tai jau teko ismokti. Tik kazkaip ne man vienam macas nera stebuklas. Atkreipkite demesi, nesakau, kad jis koks netikes produktas, nes lygiant, paties windozai cliacku turi tiek, kad 10 metu srebti uzteks.

      Siandien vintelis dalykas, kuris kas dien erzina, kad norint sukurti tuscius failus reikia pradziai atsidaryti programa, ir per ja sukurti. Tik daznai buna, kad jau esu folderyje, tai gaunasi, kad reikia dar karta suvesti kelia (ar nukopijuoti) i ta programa.

 3. procc parašė:

  Tiek mazai kariautoju irodynetoju kuri operacine geresne? :DDD

 4. ad parašė:

  Tai kad idijotiškas straipsnis tai tikrai. Kalbant apie OSX tai jau 5metai kaip jos dienos suskaičiuotos. Jeigu Apple nebūtų evil korporacija tai leistų savo OS’ą instaliuoti nebūtinai ant savo device’ų.

  • Radioaktyvus parašė:

   O ką bendro turi „evil“ su noru užikrinti, kad OS veiktų gerai?

   Apple jau buvo kažkada leidę OSX naudoti trečių šalių gamintojams. Turbūt nereikia pasakoti kuo jiems tai baigėsi

   • ad parašė:

    Hackintoshų aš neskaičiuoju. Normaliai reiktų implementuot, o ne tik palikt backdoorsus. O kad gerai veikia, tai čia žiūrint kam… Man dabar pastovus galvos skausmas kad žmonės nenaudoja antivirusinių ant OSX.

    • sarunas parašė:

     Matosi nelabai supranti kokiais tikslais OSX yra kuriamas specialiai apple kompiuteriams. Jeigu butu padaryta taip, kad ant kruvos skirtingu hardware komplektaciju, tai turetume dar vienus windows, kurie su kiekviena diena prasciau veikia kol galiausiai ateina laikas OS perinstaliavimui.

     Tavo galvos skausmas yra del to, kad ilga laika OSX ir nereikejo antivirusiniu. Ir dabar ji yra nepalyginamai saugesne uz Windows. Nezinau apie kokias cia suskaiciuotas dienas kalbi, bet man sunku tai isivaizduot, kai OSX yra daug geresne ir tinkamesne uz Windows ko gero absoliuciai visose panaudojimo srityse isskyrus gaminga ir software developinima microsofto technology stacke.

     inb4 busiu apsauktas apple fanboyum: neturiu apple kompo ir naudoju windows.

     • ad parašė:

      Blet toks jausmas kad vis dar lyginam viską su Windows XP. Get with a times. Dėl virusų tai užknisa tikrai nes tokie paketai pradeda tinklą užkimšinėt kad job…at.
      Kas ten saugiau? https://www.sektioneins.de/en/blog/15-07-07-dyld_print_to_file_lpe.html

      Tokie bugai vos ne kas savaite išlenda, aš jau nekalbu apie visokius webcamų hackus ir kitus iš NSA paviešintus gliukus. Apple tiesiog atsisako pripažinti kad jų OS yra nesaugus ir blokuoja antivirusinių pardavimus savo shope.

     • Radioaktyvus parašė:

      Ir kiek per istoriją buvo paviešintų OSX saugumo skylių, antivirusai nei vienu atveju niekam nepadėdavo.

     • ad parašė:

      Blemba tau tikrai smegenis išplovė

     • Radioaktyvus parašė:

      Žiūriu be kvailų vaikiškų išsireiškimų argumentų nelabai ir turi… TIk „fanbojus“ ir „smegenis išplovė“.

     • ad parašė:

      Na nes tas pats kas su jesus freakais ginčytis. Kitos pusės nematai ir matyt nenori

     • Radioaktyvus parašė:

      Tokie žmonės kaip tu, dažniausiai turi kažkokį kvailą išankstinį nusistatymą prieš Apple vartotojus ir tiesiog puola įžeidinėti iš inercijos.
      Tu manęs nepažįsti, nežinai, ką aš naudoju ir esu naudojęs. Tu net nežinai, ką aš apie Windows galvoju. Ir vistiek tu iškart padarei krūvą prielaidų apie mane… Juokingiausia tai, kad net istorinius faktus pavadinai „sektantų knyga“.
      Apsimeti labai objektyviu diskutuotoju, bet to objektyvumo pas tavę patį absoliučiai nėra. Matau tik vienašališką varymą ant pačių Apple gaminių bei vartotojų. Objektyvumu tikrai nekvepia.

    • Radioaktyvus parašė:

     Apple niekada hackintosh’ų nebuvo leidę.
     Aš kalbu apie laikus, kai OSX oficialiai būdavo licenzijuojama kitiems kompiuterių gamintojams. Pasiskaityk istorijos biškį.

     Antivirusinės? Nejuokink svieto.

  • Kliedesiukas parašė:

   > ad,

   Taip taip, Apple OS pati nesaugiausia, bet tik kažkodėl pas Windows vartotojus tokie bajeriai, kad užėjau į tinklalapį ir po akimirkos gavau žinutę, kad visi mano failai užšifruoti ir galiu arba susimokėti, kad atrakinti; arba formatuoti diską. Taip, išlaužti galima bet ką, bet kalbant apie eilinį vartotoją tai ne OS X skriaudžiami kasdien ir kenčia nuo virusų, trojos arklių, malwaro ir pan.

   O dėl OS X ir 5 metų, tai kažką kliedi 🙂 Jei nežinojai jau gana senokai Apple tapo didžiausia kompiuterių pardavėja, kai tuo tarpu Windows PC pardavimai pastoviai krenta, kaip kad Microsoft jau kelintą ketvirtį ne uždirbtą pelną skaičiuoja, bet raportuoja apie patirtus nuostolius. Po 5 metų Microsoft bus eilinė IT bendrovė, kaip kokia IBM. Visi žinos jos pavadinimą, bet ką ji ten daro konkrečiai, kuo užsiima – nieks nežinos. Windows 10 yra paskutinė Windows šeimos operacinė sistema. Arba visai nebebus, arba turės kardinaliai pagerinti pakeisti, nes liks tik kaip geimeriams skirtas dalykas, kurio nenaudos nei dizaineriai, nei programeriai, nei inžinieriai nei verslininkai.

   • Jūsų Vardas parašė:

    „Taip taip, Apple OS pati nesaugiausia, bet tik kažkodėl pas Windows vartotojus tokie bajeriai, kad užėjau į tinklalapį ir po akimirkos gavau žinutę, kad visi mano failai užšifruoti ir galiu arba susimokėti, kad atrakinti“

    Blemba, as tai pastoviai gaunu zinutes, kad mano dede is nigerijos man nori atsiusti deimantu, bet as esu milijoninis svetaines lankytojas ir turiu registruotis i puslapius kur grieka visi daro.

    Kelmas esi, ka bepridursi. Jeigu nesugebi net vieno is begales ad blokeriu isimesti.

   • ad parašė:

    Kažkodėl man 15min pagooglinus į bendradarbio mac’ą įsilaužti nebuvo problemos.

    1. Apple nėra didžiausia kompiuterių pardavėja toli gražu TOP3 Lenovo, HP, Dell.
    2. Windows PC pardavimai pastoviai krenta? Sorry, bet kyla 🙂
    3. „Dizaineriai programeriai inžinieriai ir verslininkai“ Verslininkams ir inžinieriams net nėra normalių darbo įrankių dirbti ant OSX :)) Jokia ERP CRM ar kita korporacijose naudojama sistema neveikai ant OSX. Dizainerius pats migruoju nuo OSX and Windowsų. Tik programeriai gali rinktis ant ko jiems dirbti nes jokio skirtumo jei tinka bibliotekos.
    4. MS raportavo nuostolius paskutinį pusmetį nes nurašė visą Windows Mobile. Pelnas yra pastovus.
    Taip pat skirtingai negu Apple MS savo pelno dalį aukoja labdarai skurdui ir vaikų mirštamumui mažinti. Siūlau pasidomėti Bill Gates foundation. Tuo tarpu apple kaupia cashą kojinėj ir net savo veteranam darbuotojam nepadeda esant sveikatos problemoms.

    Vienintelį ką apple turi tai vertingiausia brandą pasaulyje kurį žino visi, o hipsteriai aklai šlovina. Taipogi krūva vogtų ir užpatentuotų technologijų.

    • Radioaktyvus parašė:

     2. Windows PC pardavimai pastoviai krenta? Sorry, bet kyla

     http://www.businessinsider.com/pc-sales-plummet-in-q2-2015-gartner-idc-say-2015-7
     Labai kyla

     „Dizainerius pats migruoju nuo OSX and Windowsų. Tik programeriai gali rinktis ant ko jiems dirbti nes jokio skirtumo jei tinka bibliotekos.“

     Užuojauta tiems dizaineriams 😀

     • ad parašė:

      Aš ne apie kiekybę o apie platforma. Nes aišku kad niekad neperka naujų kompų kai nėr reikalo atsinaujint.
      Nevermind.

      Dėl dizainerių apple’as pats išėjo iš enterprise rinkos kai nustojo gaminti ir supportint tokius sprendimus kaip xserve, o Final cut’as pasidarė movie makerio lygio aplikacija. Tegul gamina brangius telefonus.
      Už šiukšliadėžės kainą galiu nusipirkt pusantro PC su išplėtimo galimybėm ir normalia garantija. Tuo labiau, kad jeigu ir kas nors pareis neteks mokėti 20x antkainio dėl to kad čia apple ir firmware’as kitoks, ar ramų slotas kitoks for no f0-ing reason.

     • Radioaktyvus parašė:

      Kiek daug kategoriškų teiginių, rodančių jų autoriaus atitrūkimą nuo realybės.

      Tu manai, kad Apple pasitraukus iš vienos super nišinės srities staiga visi pasaulio dizaineriai nustojo naudoti Mac’us? Manai, kad visos kompanijos nustojo creative softą kurti OSX platformai? Manai, kad iškart dingo visi operacinės sistemos privalumai? 😀

      Final Cut Pro? Toks vaizdas, kad tu net nesuvoki, kas yra dizaineris. Multimedia sfera, apimanti labai daug įvairiausių sričių, nėra „dizaineriai“.
      Mac Pro? Prie ko išvis tas Mac Pro? Jokio nuoseklumo. Random rėkavimas „tas šūdas, anas šūdas, o tas labai šūdas“. Ir tu su tokia neapykanta dar apsimeti objektyviu bei drįsti kitus fanbojais vadinti? Tu pats didžiausias fanbojus iš visų čia parašytų komentarų po šiuo straipsniu.

     • naujas nickas parašė:

      to radioctyvus. Nezinau, manau daug kas is dizaineriu is inercijos renkasi Maca, mazai kas is ju bande dirbti su abiem platformom, kad galetu objektyviai palyginti. Ir kompas tai tik irankis, nereikia jo sudievinti, kad ir kaip jis ten pagamintas butu.

     • Radioaktyvus parašė:

      Naujas nickas,

      Tikrai ne iš inercijos.
      Yra labai aiškios ir geros priežastys, kodėl dizaineriai daug metų (kai galėjo) rinkosi ir tebesirenka Mac. Tai tikrai nėra inercija „nes visi naudoja“ (nors aišku yra ir tokių žmonių).

      Man teko dirbti tiek su Windows, tiek su OSX. 100% renkuosi tik OSX.

     • naujas nickas parašė:

      abi OS paleidzia programas. Nebent pacios programos skiriasi ar ju pasiula. Nors tikrai netikiu, kad geros programos butu isleistos tik vienai OS.

     • Radioaktyvus parašė:

      naujas nickas

      Taip, Photoshop ant OSX ir ant Windows veikia vienodai.
      Bet svarbu yra ne tik kaip veikia pati programa. Svarbu kaip veikia pati operacinė. Kaip ji leidžia dirbti su daugybe programų ir langų vienu metu, kaip leidžia dirbti su folderiais ir failais.
      Na galima konkrečius pavyzdžius:
      OSX jau daug metų turi virtualius desktop’us (workspaces) – tai labai padeda manage’inti daugybę programų (bei langų) atidarytų vienu metu.
      OSX jau daug metų turi ir Expose/Mission Control, kuris leidžia daug patogiau surasti norimą langą/programą pagal tai, ką ta programa rodo:
      http://obamapacman.com/wp-content/uploads/2011/06/Mission-Control-OS-X-Lion-10.7.jpg
      Tą patį galima pasakyti apie failų paiešką, kuri daug daug metų buvo žymiai geresnė už tai, ką siūlė Windows. Kaip jau minėjau, vartotojas gali tiesiog įrašyti bet kokio failo pavadinimą ir dar net neatidaręs to failo, tame pačiame rezultatų sąraše matyti, kas to failo viduje. Iš ten pat vartotojas gali nutempti tą failą į bet kokią programą.
      Daug metų OSX leidžia vartotojui neatidarius jokios programos peržiūrėti kas yra failo viduje tiesiog naršant po failus. Tai labai praverčia, kai turi didžiulius failus, kurių atidarymas užtruktų labai ilgai. Paspaudi vieną mygtuką, ir matai preview. Windows ko gero iki šiol net neturi šito dalyko. Jei nori pažiūrėti, kas yra PSD failo viduje – privalai jį atidaryti per Photoshop arba panašią programą… Tai gali užtrukti labai daug laiko, kai turi vienam folderyje 8 failus ir visus turi atidarinėti, kad surastum tą, kurio reikia.
      Hmm… Dar yra tokia smulkmena, kuri mane žiauriai užknisa ant Windows. Kai bandai instaliuoti font’ą, turintį daug variacijų, kiekvieną variaciją turi instaliuoti po vieną… 😀 Laiko švaistymas.
      Dar viena smulkmena, galima pasidėti po ranka bet kurį folderį:
      http://i.ytimg.com/vi/B6D7EnybScE/maxresdefault.jpg
      Nutempi failą į programą, langelis užsidaro pats, dirbi…
      Kita smulkmena:
      Failų tag’ai. Labai geras dalykas, kai dirbi su didelės apimties projektais. Labai padeda susigaudyti tarp daugybės failų.
      Color management’as labai user-friendly.
      Daug patogesni ir funkcionalesni keyboard shortcut’ai visoje OS.

      Kalbant apie exclusive’us, na visaip būna. Dabar populiarėja Sketch. Yra tik Mac’ui.

     • naujas nickas parašė:

      to Radioaktyvus:

      dekui uz atsakyma

 5. Satre parašė:

  Gal kas žino kada bus galimybė Lietuvos gyventojams atsinaujinti? Nes jau kaip ir vakarop o man dar jokio pranešimo nėra.

 6. xenixas parašė:

  Ismanieji ekranai – retas kuris naudojasi touchu…
  Redaguojami interneto puslapiai – didesnes nesamones nesu mates, nemanau, kad paskaicius straipsni noresis prirasyti savo pastaba ir jap pamirsti nes naujiena bus sena.
  Ekrano langu priderinimas – nzn sena funkcija perdaryta biski… vistiek daznaiusiai full skryyn aplikacijois veikia
  Greitesne paieska – ko? ssd disko ar senovinio ata disko? 😀
  Virtuali asistente – helow kortana, kaip siandien sekasi? Fu*k off you lithuanian.

  sakykim isejo kitokios isvaizdos ir apgalvota operacine sistema windows 8 (ne 8.1)

  • Andrius parašė:

   Žinoma ! Kam tie atnaujinimai, kai Windows 98 dirba kaip bitutė ?!

   • Jūsų Vardas parašė:

    Gal sakykime se7en 🙂 Retas kuris net ofisas ar biblioteka naudoja 98, daugumoj jau ir xp nerasi. Nu nebent kompai mediniai, bet paskutini karta kai teko buti. Tai stovejo pentiumas ar tai atomas + 1gb ramo. Kaip bibliotekiniam kompui, kur ateina kokia bobule 15min paskaityti, gal net per gerai.

    • Andrius parašė:

     Čia buvo sarkazmas.

     Tiesiog juokinga, kai žmonės kritikuoja nemokamą produktą už tai, jog jis turi naujų funkcijų ir yra geriau optimizuotas.

     • Jūsų Vardas parašė:

      Windaus 10 nera nemokami. Kazko nepasidomejote kolega.

 7. ad parašė:

  OSX ir Windows šiais laikais turi mažiausiai skirtumų per visą istoriją. Bet manau reiks dar 10 metų kad kas nors tai suprastų….

 8. naujas nickas parašė:

  man truksta vienos funkcijos: kad viskas butu maksmimaliai isdirbta ir maksimaliai patogu.

  del sios vienos atsisakyciau kokiu 20 nereikalingu funkciju.

 9. Kliedesiukas parašė:

  Kažkoks kliedesys, tai su mobiliais Apple įrenginiais lyginama, tai su desktopine OS. Gerai, kad dar su Android nepradėjo lyginti. 🙂

  1. Apple kompų ekranai nėra jautrūs lietimui, o iPad ir iPhone turi atskirą, jiems pritaikytą OS. „Microsoft Continuum“ šiuo atveju tik garantuos, kad vienam iš 100 vartotojų ekranas bus nustatytas neteisingai.
  2. Lygiai taip pat apibrėžti ir apipiešti jau senai galima su Apple, tik piešimas vyksta ne naršyklėje, bet padarius ir siunčiant screenshot’ą el. pašto programoje.
  3. Jei kalbama apie mobilius įrenginius, tai Windows skirtos mobiliems įrenginiams nebuvo prieš 6 metus, tad vėl gi – kliedesys. Jei kalbama apie desktop OS funkcionalumą, tai jo, Apple neturėjo, bet čia tikrai tas vienintelis argumentas dėl ko reikia pirkti Windows?
  4. Dar vienas briedas, tą ką Windows išmoko daryti dabar, „Apple Spotlight“ paieška darė dar prieš 10 metų. Šiandien, skirtingai nei su Windows 10, ji dar ir į paiešką įvestus žodžius žodyne parodo, ar ten valiutų konvercijas leidžia daryti, ar sužinoti šaknį iš 10 ir pan.
  5. Jau buvo n testų Youtube ir internete, kurie parodė, kad tas parodymas kuo turi domėtis žmogus visuomet ne į temą ir ne pagal pageidavimus 🙂

 10. Jap parašė:

  Windows is for nice people, OSX is just for hipsters

 11. Kliedesiukas parašė:

  BEJE, GAL GERIAU PASIDŽIAUKIM, KAD NORINT ŽAISTI SOLITARE SU WINDOWS 10 TURĖSIT ABONENTINĮ MOKESTĮ MOKĖTI, JEI NENORĖSITE REKLAMŲ ŽIŪRĖTI 🙂 TUOJ IR NOTEPAD WINDOWS REKLAMAS RODYS, NES KAIP KITAIP – OS JUK NEMOKAMAI DALINAMA. IŠ KO UŽDIRBT TURĖS M$? APPLE DALINA, NES JIE NE OS PARDUODA, BET HARDWAR’Ą…

  • Andrius parašė:

   Dar vienas su praplautomis smegenimis..

   1. Reklamos šiame žaidime jau yra nuo Windows 8 laikų.
   2. Reklamas gauni tik per „daily challenge“ lygius, tad žaidžiant paprastą Solitaire nėra jokių reklamų.

 12. Arma parašė:

  Windows zaidimams viskam kitkam Mac OS:) pas Macus nors nemokamai atsinaujini operacine kiekvienais metais:D

 13. dd parašė:

  Jeigu rasyciau naujienas, i diena parasyciau po 10 straipsniu su antraste X pries Apple, kad uzsipistumete negyvai irodinedami savo tiesas.

 14. oblvn parašė:

  as langines naudoju tik zaidziant zaidimus, nes darbui man jie nepatogus ir neveikia taip smooth kaip Mac OS dirbant su ivairiomis programomis, nekalbant apie privatumo politika, kuria microsoftas labai „puikiai“ ivede isirasius w10, langines labai pasene moraliskai ir yra zymiai letesnes lyginant darba su Linux ar Mac OS sistemomis, zmones naudojantys piratines langiniu versijas labiausiai vertina jas, nes nera isbande ar isbande tik ant virtual boxu Linux ar Mac OS, skiedzia nesamones apie tai kaip prastai veikia..


Kitos kategorijos naujienos