„Tick-Tock“ pabaiga: 10 nm Intel procesoriai vėluos pusantrų metų


intel-krzanich-680

Kompanija Intel galimų gandų dėl 10 nm procesorių vėlavimo aktyviai nekomentuodavo, tačiau noriai kalbėdavo, kad tokius procesorius kuria.

Vis tik nuolat Intel planuose šmėžuojantys 14 nm procesoriai Kaby Lake privertė kompanijos vadovą Brianą Krzanichių pripažinti, kad strategija „Tick – Tock“ virsta „Tiiiiick – Toooooock“, o Mūro dėsnį reikėtų peržiūrėti.

B.Krzanichiaus teigimu, savo formuluotę Gordonas Mūras kartą jau turėjo peržiūrėti. Viename ploto vienete patalpintų tranzistorių padvigubėjimas buvo kiekvienais metais buvo aktualus nuo 1965 iki 1975 m., tačiau po to laikotarpis buvo padvigubintas iki dviejų metų.

Pats Gordonas Mūras ne kartą buvo prisipažinęs vis dar besistebintis, jog jo suformuluotas principas vis dar aktualus. Kelios paskutinės litografinio proceso kartos, Intel vadovo B.Krzanichiaus teigimu, įtikino kompaniją, kad dabar tranzistorių padvigubėjimas įvyksta kartą per du su puse metų, o ne kas dvejus metus.

Po tokių žodžių Intel finansų direktorius galėjo lengviau atsikvėpti ir pareikšti, kad 14 nm Kaby Lake procesoriai bus pristatyti 2016 m. antroje pusėje, jie atneš „esminių pokyčių spartos srityje“, nors ir naudos Skylake architektūrą.

O štai jau 2017 m. antroje pusėje bus pristatyti pirmieji 10 nm Intel procesoriai Cannonlake. Jie pasiūlys ne tik naują funkcionalumą, tačiau ir produktyvumo prieaugį. Vėlavimas leis kompanijai Intel ilgiau gauti pajamas iš 14 nm technologinio proceso.

Intel vadovo teigimu, perėjimas nuo 22 nm prie 14 nm technologijos kompanijai truko 2,5 metų, kartu pareikšta, kad tiek pat laiko užims pareiti prie 10 nm. Apie 7 nm technologijos diegimą detaliau bus galima kalbėti tik 2016 m. pabaigoje, teigė B.Krzanichius.

Intel generalinis direktorius pabrėžė, kad 2017 m. antroje pusėje procesoriai Cannon Lake bus tiekiami milijonais vienetų, ir tai nebus vien tik inžineriniai egzemplioriai. 10 nm proceso metu bus naudojamos trečios kartos FinFET struktūros, taip pat taikomos kitos naujovės.

6 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  Pagaliau Intelis suprato, kad reikia išspausti iš vieno tech. proceso maksimumą, tada prie kito eiti. Kai niekas nesiveja, kam skubėti.

 2. skirta, thermal parašė:

  Štai ir konkurencijos nebuvimas. Dabar beliko sulaukt kainų augimo per artimiausius kelis metus, kas mane visai nenustebintų 🙂 Turiu galvoje high-end CPU, tie kurie kainuoja ne 200 eurų, o daugiau.

  Dedikuojama visiem Intel fanboy’am ir AMD hater’iam 🙂

  • thermal parašė:

   stebint, kaip auga Intel pelno maržos ir mažėja pajamos, jau dabar galima sakyti, kad Intelis pardavinėja mažiau, bet brangiau. Žiauriai laukiu, kad AMD iššautų su savo Zen procais.

 3. aha parašė:

  Intel pati kasasi sau duobę, paskutinės ~5 kartos realiai nesiskiria sparta. Žaidimų procesoriaus reikalavimai yra tiesiog užšalę n metų, savaime aišku jog krenta pardavimai, nes nafik nauja procą pirkti dėl 5% pagreitėjimo.

  O jei nustotu myžčioti vietoje ir pateiktų rinkai realiai spartesnių procesorių atsirastų ir paklausa. Ir tik neaiškinkit jog jie negali sukurti viską jie gali tik laukia neaišku ko, nes AMD jau senai nebeprioritizuoja high end CPU kūrimo ir Intelis užmigo ant lauro lapų.

  • Andrius parašė:

   Kas iš tų procesoriaus reikalavimų žaidimuose, jei jau keli metai grafika stovi vietoje dėl konsolių ?

   Realiai dabar performance prieaugis naudingas tik renderinti.

 4. Hmm parašė:

  Na procesorių tobulinimas silicio pagrindu jau pasiekė savo ribą, kadangi į 1 nanometrą telpa apie 2 silicio atomus. Tad 10 nanometrų – vos dvidešimt atomų. Dar mažinant tranzistorius jau pasireikš kvantiniai efektai dėl kurių procesoriaus stabilaus veikimo nebus galima užtikrinti – bitų savaime atsiras ar dings. AMD galiausiai prisivis, nes Intel nelabai ir galės ką daugiau pasiūlyt, nebent didinti branduolių skaičius, procesoriaus plotą ir atitinkamai energetines sąnaudas. Bet didelio vieno branduolio spartos augimo esamos technologijos pagrindu nelabai verta tikėtis. Galbūt architektūriniai rezervai dar neišsemti, bet turbūt ir jie nebegaliniai.


Kitos kategorijos naujienos