Stebinantis mažylis: „Dell XPS 13“ (2015) apžvalga


IMG_5091

Ilgą laiką bene geriausiai subalansuotu „Ultrabook“ klasės nešiojamu kompiuteriu buvo galima laikyti „Apple MacBook“, kuris, kaip beatrodytų keista, „Ultrabook‘u“ oficialiai negali būti vadinamas. Tačiau panašu, kad lyderio pozicijas gali perimti „Dell XPS 13“, siūlantis visą galybę naujovių.

Kompanija „Dell“ nesikuklindama giria „berėmį“ ekrano dizainą, milžinišką – net 3200 x 1800 taškų – raišką, išskirtinį, ypač tvirtą korpusą, mažą svorį, nedidelius matmenis ir naujausią „Intel“ „Broadwell“ platformą. O juk dar turime galimybę gamykliškai įdiegtą Windows 8.1 nemokamai atnaujinti iki Windows 10…

Mažas, plonas, patrauklus

Į akis pirmiausia krenta tai, jog kompanijos „Dell“ inžinieriams pavyko į 11“ formato nešiojamą kompiuterį įsprausti 13,3“ įstrižainės ekraną. Tai leido padaryti ypač ploni ekrano rėmeliai, kurių storis sudaro vos 5.2 mm.

IMG_5081

Su užverstu ekrano dangčiu „Dell XPS 13“ neatrodo labai plonas (storiausioje vietoje – 15 mm), tačiau net ir tiek užtenka, kad šį „Ultrabook‘ą“ būtų galima vadinti vienu ploniausių rinkoje.

Modelio su lietimui jautriu ekranu svoris sudaro 1,26 kg, nors rinkoje galima sutikti versiją su įprastu ekranu – šiuo atveju svoris sumažėja iki 1,18 kg.

IMG_5005

IMG_5007

Beje, nešiotis šį „Ultrabook‘ą“ padeda ir apatinėje dalyje esančios guminės juostelės – taip jis neslysta iš rankų.

IMG_5096

„Dell XPS 13“ korpuso storis nugarinėje dalyje

IMG_5097

„Dell XPS 13“ korpuso storis priekinėje dalyje

Ekrano dangtis padarytas iš aliuminio, kuriam nebaisūs smulkūs įbrėžimai. Vidinė apdaila aplink klaviatūrą – tai anglies pluoštas su plona gumos danga. Pastarąją liesti maloniau, nei šaltą aliuminį. Deja, bet jau po poros valandų darbo taip ir norisi ieškoti servetėlės, kadangi darbinis paviršius greitai tepasi, o ir nusivalo jis ne per lengviausiai.

Ekranas su neįprasta raiška

„Dell XPS 13“ įdiegta nestandartinės raiškos – 3200 x 1800 taškų – IPS matrica su lietimui jautria sąsaja ir apsauginiu „Gorilla Glass NBT“ stiklu.

Verta paminėti, kad šiuo ekranu aprūpintas „Dell XPS 13“ pasiekia 400 nitų šviesumą. „Ultrabook‘ų“ pasaulyje – tai išties aukštas rodiklis, leidžiantis pakankamai komfortiškai dirbti net ir saulėtoje aplinkoje. Žinoma, neblizgus ekranas yra lengviau įskaitomas šviesoje, tačiau tiems, kam reikia „Touch“ galimybių – neliks nuskriausti būtent dėl 400 nitų šviesumo.

Ekrano kontrasto lygis, spalvų atkūrimas, matymo kampai nudžiugins daugelį, kurie dirba su grafika, o ir didelės raiškos filmuotą medžiagą žiūrėti per tokį ekraną yra vienas malonumas.

Ryškumo reguliavimo diapazonas yra gana platus, nors maksimalaus ryškumo vis dar trūksta, kai lauke ryškiai šviečia saulė, o ir blizgi ekrano danga kartais neleidžia pasinaudoti visais ekrano privalumais.

Tiesa, kol kas tokius ekranus pilnai išnaudoti neleidžia programinė įranga. Nešiojamame kompiuteryje įdiegta „Windows 8.1“ (problemos neišsprendė ir „Windows 10“) nėra pritaikyta darbui su tokia milžiniška raiška: būsite „nudžiuginti“ arba ašaroti verčiančiais išplaukusiais šriftais, arba tokiu smulkiu tekstu, jog norėsis ieškoti padidinamojo stiklo.

srifto-smulkumas-800

Kartais norėjosi ieškoti padidinamąjį stiklą…

Norintiems nerizikuoti, galima rekomenduoti paieškoti modifikacijos su matiniu „Full HD“ ekranu.

Kamera, kur tu?

„Berėmis“ ekrano dizainas priverčia ne juokais sunerimti tuos, kurie įpratę kamerą matyti ekrano viršutinėje dalyje. Jos čia nėra!

Vis tik gerai apžiūrėjus „Ultrabook‘ą“, galima pastebėti, kad kamera perkelta į kairę apatinę ekrano dalį. Neįprasta, tačiau jos darbo funkcionalumui tai įtakos beveik nepadarė: sėdint įprastu atstumu nuo „Dell XPS 13“, jus matys, tačiau daug labiau iš apačios.

IMG_5044

Viena vertus, atrodysite taip, tarsi šnekatės su kažkuo, esančiu tame pačiame kambaryje, už kompiuterio, o ne su pašnekovu aname interneto laido gale. Negana to, nerimauti teks ir tiems, kurių negražios kambario lubos, o ir pasmakrė verčia sunerimti dėl viršsvorio…

Kameros kokybė standartinė – „HD 720p“ raiškos. Kamera gana greitai prisitaiko prie besikeičiančių apšvietimo sąlygų.

Dviejų mikrofonų ir „Waves MaxxAudio® Pro“ technologijos pagalba galima panaikinti aplinkos keliamą triukšmą ar aidą bei sufokusuoti mikrofoną būtent į kalbantį asmenį. Tai leis susikalbėti net ir triukšmingoje aplinkoje.

Klaviatūra ir lietimui jautrus laukelis

Klaviatūra turi LED pašvietimą, galimi keli ryškumo lygiai – labai patogu, kai reikia dirbti tamsioje aplinkoje. Mygtukai – salelių tipo, spausdinant eiga nedidelė, tačiau paspaudimas užtikrintas, o ir keliamas triukšmo lygis yra labai mažas.

IMG_5013

IMG_5045

IMG_5060

IMG_5067

Mygtukai pagaminti iš juodo plastiko, išterliotos vietos, deja, gerai pastebimos. Precizikai atkreips dėmesį į tai, kad mygtukai nėra labai tvirtai „įsodinti“ – jaučiamas klebėjimas į šonus. Gana keista, ypač turint omenyje, kad turime „Premium“ klasės „Ultrabook‘ą“.

Lietimui jautrus laukelis padarytas iš šiurkštoko plastiko, palaikomi „Multi-touch“ gestai, tačiau tikslumu ir paspaudimo aiškumu šiek tiek nusileidžia „Apple MacBook“ nešiojamiems kompiuteriams.

IMG_5062

Lietimui jautraus laukelio mygtukai galėtų veikti tyliau, lyginant su tyliai veikiančia klaviatūra. Eilinį kartą neatsirado vietos sparčiajam mygtukui, kuris leistų vienu paspaudimu išjungti lietimui jautrų laukelį. Nejaugi taip sunku įdiegti tokią patogią smulkmeną?

Kukli periferija

Periferinių lizdų „Dell XPS 13“ turi ne per daugiausia: be įkroviklio lizdo rasime vos du „USB 3.0“ (po vieną abiejuose šonuose), vienas „mini-DisplayPort“, išvestis ausinėms ir SD kortelių skaitytuvas.

IMG_5029

IMG_5031

„LAN“ lizdo nėra, tačiau galima įsigyti specialų adapterį, kuris prijungiamas prie „USB“. Kadangi tai mobilus kompiuteris, daugiau periferinių išvesčių tarsi ir nereikia, tačiau dirbant stacionariai, galima pasinaudoti, pavyzdžiui, „USB“ šakotuvu.

Nedideli garsiakalbiai su „Waves MaxxAudio® Pro“ technologijos palaikymu įdiegti korpuso šonuose. Jų atkuriamo garso lygio užtenka, kad filmus būtų galima žiūrėti grupei žmonių vidutinio dydžio kambaryje.

IMG_5033

Garsas švarus, iškraipymų nėra net ir esant maksimaliam garsumui. Aišku, žemų dažnių galima nesitikėti – vis tik turime itin mobilų ir nedidelį nešiojamą kompiuterį.

Spartos testai

„Dell“ „XPS 13“ produktyvumo lygis turėtų patenkinti visus tuos, kurie kelionėje norėtų turėti ne tik ilgai veikiančią, tačiau ir galingą sistemą.

core-i5-5200u-cpu-z-specs

„Intel“ „Broadwell“ procesorius „Core i5-5200U“ su integruota „Intel HD 5500“ grafika ir  8 GB operatyvios atminties gerai susitvarko su grafikos ir vaizdo kodavimo programomis, o kartu leidžia be vargo pažaisti tokius žaidimus, kaip „League of Legends“, „DOTA 2“, „Counter-Strike: Global Offensive“ ar „World of Warcraft“, tačiau nenaudokite „3200 x 1800“ taškų raiškos – žaidimai jūsų nesupras.

3dmark11

3dmark-vantage

unigine-heaven

cinebench-r11-5

geekbench3

lightroom

pcmark8

truecrypt

x264-benchmark-hd

Šiek tiek nuvylė 256 GB talpos SSD kaupiklio „Samsung PM851 2280“ su M.2 lizdu darbo sparta. Taip, sistema ir programos užsikrauna labai greitai, tačiau maksimali ir vidutinė sparta galėtų būti didesnė.

hdtune-samsung-ssd-pm851

Lyginant, pavyzdžiui, su SATA-III lizdą turinčiu 256 GB „Crucial M550“ (grafikas apačioje), kompanijos „Samsung“ sprendimas negali prilygti ne spartos stabilumu, nei maksimaliais produktyvumo rezultatais.

hdtune-crucial-ssd-m550-256gb

Baterijos darbo laikas ir temperatūros

Baterijos darbo laikui matuoti buvo naudojama „Windows 8.1“ opcija „Balanced“; testų metu ekrano ryškumas nustatytas 100%, miego režimai išjungti. „Wi-Fi“ įjungtas visų testų metu, išskyrus el. knygų/dokumentų skaitymą.

 • Akumuliatoriaus darbo laikas:

battery-time

„Dell XPS 13“ baterijos darbo laikas nesugebėjo nustebinti, ir visa tai – dėl galingo procesoriaus ir ekrano su ypač didele raiška. Tai gerai matyti, lyginant su kitu „Ultrabook“ klasės nešiojamu kompiuteriu – „Dell Vostro 5470“ su „Intel Haswell“ platforma.

Nepaisant to, žiūrėti filmus bus galima kiek daugiau nei 7 val., naršyti Internete – apie 6 val., skaityti dokumentus ir el. knygas – apie 9 val. Žinoma, baterijos darbo laiką galima pailginti, sumažinant ekrano ryškumą, taip pat išjungus bevielio ryšio modulius.

 • Temperatūros:

temps

Temperatūrų matavimui laikas buvo ypač nepalankus. Patalpoje buvo +28oC laipsniai, o už lango – visi +35oC. Nenuostabu, kad „Dell XPS 13“ kentėjo kaip joks kitas nešiojamas kompiuteris.

Aušinimo sistema su galingu procesoriumi nesusitvarkė – įprastą ribinę +90 oC jis viršijo labai greitai, tačiau pabandžius suteikti antrą galimybę, jis sėkmingai pasiekdavo ir +99oC, todėl testą tekdavo nutraukti. Negana to, korpuso apatinė dalis gerokai įkaisdavo.

temps-xps-13-9343--bottom

temps-xps-13-9343--top

Laimei, naršant Internete, dirbant su biuro programomis, žiūrint filmus, „Dell XPS 13“ problemų nekėlė: aliuminio korpusas gerokai įšildavo, tačiau nedegindavo, nors po intensyvesnio darbo nešiojamo kompiuterio ant kelių laikyti nesinorėdavo. Reikia tikėtis, ne tokiomis karštomis dienomis „Dell XPS 13“ džiugins savo šiluma.

Trumpai apie aušinimo sistemos darbą: ventiliatorius arba nesisukdavo arba jo keliamas triukšmo lygis būdavo nedidelis (žemiau vidutinio lygio, vertinant subjektyviai), nors maksimalių apkrovų metų ventiliatorius aiškiai girdėdavosi.

 „Dell XPS 13“ (9343) privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • „Berėmis“ ekranas su ypač didele raiška, kokybiška IPS matrica;
 • Patrauklaus dizaino aliuminio/anglies pluošto korpusas;
 • Ilgas baterijos darbo laikas;
 • Aukštas spartos lygis;
 • Tyliai veikianti aušinimo sistema;
 • Lietimui jautri ekrano sąsaja;

Trūkumai:

 • Korpusas gerokai kaista karštomis vasaros dienomis;
 • Aušinimo sistema sunkiai susidoroja su galingais procesoriais maksimalių apkrovų metu;
 • Tik du „USB“ lizdai;
 • Blizgi ekrano danga (galima rinktis modifikaciją su lietimui nejautriu ekranu, kurio danga – neblizgi);

Ypatumai

 • „Windows“ operacinė sistema, taip pat nemažai programėlių nepritaikytos darbui su „3200 x 1800“ taškų raiška;
 • WEB kamera įdiegta neįprastoje vietoje;

Išvados

„Dell XPS 13“ šiuo metu galima vadinti vienu geriausių „Ultrabook“ klasės nešiojamų kompiuterių su „Windows“ operacine sistema savo kainos kategorijoje.

Nešiojamas kompiuteris traukia akį ypač siaurais ekrano rėmeliais ir nestandartiškai didele raiška, kuri nudžiugins su grafikos programomis dirbančius žmones.

Kompaktiškas korpusas nudžiugins patraukliu dizainu bei kokybiškomis medžiagomis, taip pat nedideliu svoriu. Tiesa, ypač karštomis dienomis aliuminio korpusas gerokai kaista, todėl dirbti su „Dell XPS 13“, pasidėjus ant kelių, nebus labai malonu.

Didelė sparta  – tai naujausios „Intel Broadwell“ platformos ir „SSD“ duomenų kaupiklio nuopelnas, nors aušinimo sistema karštomis vasaros dienomis su galingu procesoriumi kartais gali ir nesusidoroti.

Nustebinti gali nestandartinėje vietoje esanti kamera, teplus darbinis paviršius, vos kelios „USB“ jungtys, tačiau šiuos niuansus turėtų kompensuoti ilgas baterijos darbo laikas, patogi klaviatūra, taip pat lietimui jautrus ekranas, leisiantis su „Dell XPS 13“ dirbti kaip su planšetiniu kompiuteriu.

Banalu, bet vieną didžiausių „Dell XPS 13“ privalumų – didelės raiškos ekraną – maksimaliai neleidžia išnaudoti „Windows“ operacinė sistema, o ir nemažai kitų programų vis dar nežino apie „Quad HD+“ raišką. Norisi tikėtis, kad artimiausioje ateityje viskas pasikeis į gerąją pusę.

Apžvalgos metu testuoto „Dell XPS 13“ kaina sudarė apie 1800 eurų, tuo tarpu modifikacija su „Full HD“ (1920 x 1080) raiškos ekranu ir 128 GB talpos SSD kaupikliu – apie 1300 eurų.

14 komentarai (-ų)

 1. Linuksistas parašė:

  Viskas butu su juo puiku, tik touchscreen funkcija visiskai nereikalinga, nes tai nei tablet’as, nei transformer’is, nei 2in1. Tik bereikalo brangina ekrana ir jo stori didina.

  • thermal parašė:

   kai reikia parduoti, tinka bet kokie „navarotai“, net ir patys beprasmiškiausi.

 2. qwerty parašė:

  aleliuja sugrizot

 3. name parašė:

  Ne i tema. Valio. Atostogos baiges. Ryt laukiu naujienu!

 4. Jūsų Vardas parašė:

  Pasirodo, neatostogos cia buvo 😀 Surado nauja redaktoriu. Na, ivertinsime naujoko darba.

  • Jūsų Vardas parašė:

   Sveikinimai, prisijungus prie kolektyvo 😀 😀 😀

   • Jūsų Vardas parašė:

    Ai, vis del to, tas pats dzintonik pakeite nika 🙁 o as jau tikejausi, kad kazkur kartele pakels puslapis.

    • Ramūnas Savickas parašė:

     Sunku kelti kartelę, kai IT lauke – tik vienas karys 😉 Kol kas vis dar esu vasaros atostogų režime.

     • Jūsų Vardas parašė:

      Pasakyciau, bet kam pilti druska ant zaizdos, kam spardyti gulinti. Skanus sarkazmas, gaila neteisingas. Gal nuo rudens bent kiek faceit priartes prie naujienu lyderiu.

     • naujas nickas parašė:

      realiai turejo (o gal ir turi) potencialo sitas puslapis

 5. Rasius BlogamOre parašė:

  Neprastas aparatas mažiausių ultraboku gerbėjams (pats toks esu). Tačiau šitas Dellas neįtikino. Ekranas be rėmelių labai patraukliai atrodo. Su kamera irgi įdomus sprendimas. O visa kita? Kaina ohoho. Užlenkta, kaip Surface’o. Pasilieku prie senuko Zenbooko.

 6. Arma parašė:

  dizaino atzvilgiu Apple Macbook vistiek daug grazesnis manau:)

 7. Paulius parašė:

  Tarp ypatumų pažymėčiau integruoto LAN nebuvimą. Beje, kaip čia su tais SSD? Tipo vienas 256GB M.2 lizde ir dar vienas 256GB Sata lizde? 🙂 Ar čia tik palyginimui įdėjote?

 8. taspac parašė:

  Visgi Lenovo Yoga pagal kokybės-kainos santykį lieka nepralenkiamas


Kitos kategorijos naujienos