Renkamės stacionarų kompiuterį: 2015 m. ruduo


Karštą vasarą vartotojai paprastai ilsisi, tačiau tik ne technologijų kompanijos, kurios šiemet pasiūlė visą galybę naujienų. Norisi pasidžiaugti, kad nudžiugino tiek procesorių (teisingiau, tik Intel), tiek vaizdo plokščių gamintojai. Dar daugiau, sulaukėme kai kurių komponentų žymaus pigimo, tačiau apie viską iš eilės.

Procesoriai

Kompanija Intel šiemet pademonstravo netikėtą dosnumą – išleisti net dviejų skirtingų architektūrų procesoriai. Ir jei Broadwell sprendimams su LGA 1150 lizdu, matyt, reikės tenkintis epizodiniu vaidmeniu, tai apie Skylake procesorius norisi pakalbėti šiek tiek plačiau.

Intel-i7-6700K-LGA1151

Intel Skylake sprendimai dar vadinami šeštos kartos Core procesoriais, jie gaminami 14 nm technologijos pagrindu, turi LGA 1151 lizdą, palaiko DDR4 tipo atminties modulius, juose įdiegtas vektorinių instrukcijų AVX-512 palaikymas (naudingos multimedia užduotyse), padidinta L2 ir L3 spartinančios atminties sparta, padidintas energetinis efektyvumas.

skylake-perf-advantage

Kompanija Intel tikina, kad naujasis flagmanas Core i7-6700K yra vidutiniškai 10% greitesnis už Core i7-4790K (Haswell), apie 20% – už Core i7-4770K ir apie 30% – už Core i7-3770K (Ivy Bridge). Spartos testai, iš esmės, demonstruoja analogiškus rezultatus.

Vaizdo plokštės

AMD gerbėjai pagaliau sulaukė tikrų naujienų – Radeon Fury serijos vaizdo plokščių. Galingiausiu sprendimu tapo vandens aušinimo sistemą turinti Radeon R9 Fury X su 4 GB HBM atminties ir 4096 bitų magistrale.

AMD vaizdo plokščių Radeon R9 Fury X ir Fury Nano prezentacija (gamintojo nuotrauka)

AMD vaizdo plokščių Radeon R9 Fury X ir Fury Nano prezentacija (gamintojo nuotrauka)

Tiesa, naujasis AMD flagmanas praktikoje nesugebėjo nuvainikuoti galingiausių nVidia sprendimų – žaidimų gerbėjams skirta GeForce GTX 980 Ti (GTX Titan X modifikacija) vis dar pranašesnė, nors esant 4K raiškai, jos produktyvumo lygis praktiškai identiškas Radeon R9 Fury X.

Kai kas iš AMD tikėjosi daug daugiau, tačiau svarbiausia, matyt, yra tai, kad vėl turime realią konkurenciją, verčianti varžovus tobulėti, o vartotojus džiuginti mažėjančiomis kainomis bei vis spartėjančiais grafiniais adapteriais.

Naujosios AMD Radeon 300-osios vaizdo plokščių serijos vadinti „nauja“ nesinori. Turime pervadintą Radeon 200-ąją seriją su kiek padidintais taktiniais dažniais, nors pats gamintojas su tuo kategoriškai nesutinka.

AMD-Radeon-300-Series-640

Kiek geriau sekasi kompanijai nVidia. Ji sėkmingai didino savo rinkos dalį AMD sąskaita, vartotojams pasiūlydama patrauklių produktų. Paskutine naujiena tapo GeForce GTX 950, kuriai AMD skubiai ruošia konkurentą Radeon R7 370X pavidalu.

GTX950_launch

Kalbant apie Intel grafikos naujienas, kartu su Skylake procesoriais pasirodė dešimtos kartos Intel HD adapteriai, kurie palaiko API DirectX 12, OpenGL 4.4 ir OpenCL 2.0. Lyginant su Haswell integruota grafika, naujoji yra apie 20-40% spartesnė, taigi progresas yra daug didesnis, nei skaičiavimų branduolių srityje.

Motininės plokštės

Reikia pažymėti, kad Intel Skylake procesorius palaikančios motininės plokštės su LGA 1151 lizdu suderinamos su LGA 1155/1150 procesorių aušintuvais, todėl specialių adapterių ieškoti nereikės. Kitur gerų naujienų taip pat netrūksta.

Be jau minėto DDR4 operatyvios atminties modulių palaikymo turime DMI 3.0 magistralę, kuri išnaudoja PCI-Express 3.0 sąsają. Tai leido pralaidumą padidinti iki 3,9 GB/s vietoj ankstesnių 2.0 GB/s, taigi bendravimas su periferiniais įrenginiais vyks beveik dvigubai greičiau.

Kartu su nauju lizdu pasirodė ir nauji mikroschemų rinkiniai „Intel Sunrise Point“. Bene pažangiausias – Z170 Express, palaikantis PCIe 3.0 sąsają, iki šešių SATA-III ir iki dešimties USB 3.0 lizdų. Įgimto USB 3.1 palaikymo nėra, tačiau šią problemą išsprendžia 20 laisvų PCIe 3.0 linijų – tereikės pasirinkti norimą USB 3.1 kontrolerį.

intel-z170-specs

Negana to, Intel Z170 Express motininės plokštės galės turėti iki trijų SATA Express lizdų (pralaidumas – iki 10 GBit/s) bei iki trijų M.2 lizdų (iki 32 Gbit/s). Žaidimų gerbėjams ir entuziastams patiks technologijų „AMD CrossFire” ir “NVIDIA SLI” palaikymas.

Beje, motininės plokštės su Intel H110 mikroschemomis bus skirtos biudžetiniams kompiuteriams, taiga čia numatytas daug pigesnės –  DDR3L – operatyvios atminties palaikymas. Savo ruožtu, H170 Express taps savotišku tarpiniu variantu.

Stacionarių kompiuterių komplektacijos

Žalios spalvos kaina – komponentas pigo arba įdėtas pigesnis (to paties/panašaus funkcionalumo, produktyvumo); raudona spalva – to paties komponento kaina padidėjo arba teko komplektuoti su brangesniu; juoda spalva – kaina nepasikeitė arba panaudotas kitas komponentas.

01-amd

01-intel

Pigiausi kompiuteriai per vasarą šiek tiek atpigo, ypač kalbant apie AMD platformą. Bendra kainų tendencija nepalanki Intel gerbėjams: šios kompanijos procesoriai prieš mokslų sezono pradžią gerokai pabrango (kuo galingesnis procesorius, tuo didesnis pabrangimas).

Norisi pasidžiaugti, kad per vasarą gerokai atpigo operatyvioji atmintis, taip pat ši tendencija aktuali duomenų kaupikliams (tiek HDD, tiek ir SSD).

02-amd

02-intel

Nebrangus žaidimų kompiuteris per vasarą atpigo (AMD platforma – apie 30 EUR, Intel – apie 20 EUR). Kaip matyti, Intel platformos atveju brango vienintelis procesorius – gana akivaizdi konkurencijos nebuvimo pasekmė.

Per vasarą sulaukėme naujų vaizdo plokščių anonsų, todėl komplektacijoje vietoj ankstesnės Radeon R7 265 (Radeon HD 7850 modifikacija) įdiegta Radeon R7 370 (paspartinta Radeon HD 7870/R9 270 versija).

Kaip alternatyvią vaizdo plokštę galima pasiūlyti šviežutėlę nVidia GeForce GTX 950, kuri yra vidutiniškai 11-13% spartesnė nei Radeon R7 370, tačiau maždaug tiek pat ir brangesnė.

03-amd

03-intel

Žaidimų kompiuterių komplektacijos per vasarą gerokai atpigo – apie 40-50 EUR. Netgi Intel platforma, kurią teigiamą įtaką padarė naujos Skylake architektūros pasirodymas.

Šiokį tokį siurprizą pateikė kompanija nVidia, kurios vaizdo plokštė GeForce GTX 960 ėmė ir pabrango. visų kitų komponentų kainos, laimei, nudžiugino.

Naujovių šioje kainų kategorijoje praktiškai nėra: Intel Haswell platforma pilnai tenkina absoliučios daugumos žaidėjų poreikius. AMD atveju apskritai nieko naujo – teks palaukti 2016 m., kai pasirodys daug žadantys Zen architektūros procesoriai.

04-amd

04-intel

Praktiško darbinio kompiuterio kaina per vasarą sumažėjo apie 40-60 EUR (dėkui atpigusiai operatyviai atminčiai ir duomenų kaupikliams).

SSD kaupiklį pakeitė naujesnė Intel SSD 535 serija, maitinimo bloku šį kartą pasirinktas per vasaros karčius išbandytas Enermax Lepa serijos atstovas (kaip alternatyvą galima rinktis Chieftec arba FSP Fortron produkciją).

05-amd

05-intel

Žaidimų gerbėjams šių metų vasara buvo kaip niekad derlinga. Intel gerbėjai sulaukė Skylake architektūros procesorių (įdiegtas flagmanas Core i7-6700K su laisvu daugikliu), DDR4 operatyvios atminties modulių bei naujausių motininių plokščių su Intel Z170 mikroschemų rinkiniu bei USB 3.1 sąsaja. Grafikos posistemę sudaro GeForce GTX Titan X apkarpyta versija GTX 980 Ti, vietoj 12 GB GDDR5 atminties gavusi „tik“ 6 GB.

Naujovės iš AMD stovyklos privertė pateiktį žaidimų kompiuterį ir su šios kompanijos procesoriumi – senutėliu FX-8370. Tiesa, jam kompaniją palaiko AMD vaizdo plokštė su HBM atmintimi – Radeon R9 Fury X, kuri šiek tiek nusileidžia GTX 980 Ti, esant Full HD raiškai, tačiau sparta susilygina, kai naudojama 4K raiška.

Pastaba: parenkant kompiuterių komponentus, nebuvo keliama užduotis surinkti nei maksimaliai pigų, nei maksimaliai brangų kompiuterį. Siekta surinkti optimalią sistemą pagal kainos/spartos/patikimumo santykį, atsižvelgta į kompiuteriams keliamus reikalavimus.

57 komentarai (-ų)

 1. Edvinas parašė:

  Daug skaityti

  • Deivis parašė:

   Būtų įdomu pamatyti mini-itx build’o darbiniam ir gaming kompiureriui variantus sekantį kartą.

 2. TomyLEE parašė:

  Norėjosi pereinamo varianto žaidimams nuo 3 iki 5.
  700€ per silpnas pc.
  2k€ truputį per brangus.
  Tikiuosi mintį pagavot.

  • naujas nickas parašė:

   tavo pastebejimas teisingas,

   o siaip tai pasidarai tarpini varianta is siu dvieju 🙂 pvz isimeti vietoj gtx980ti ar gtx960 vazdo plokste gtx970 ir jau opa 🙂 turi du tarpinius variantus 🙂

  • pakasyk parašė:

   tarpiniam variantui siulau:
   i5-6600k – skylake procas
   r9 390 – 8gb amd gpu

 3. naujas nickas parašė:

  neseniai pirkau kompa is kategorijos netaupiems kompiuterio zaidejams, tai siek tiek issirinkau kitas konfiguracijas. Zodziu issirinkau visgi senuka i7 4790k proca, ddr3 atminti (irgi 2133 cl9) ir aisku matka su senu z97 chipsetu. Uz sutaupytus pinigus isigyjau talpesni 850 pro diska, nes norisi ne tik programas isirasyti, bet ir viena kita zaidima. O zaidimai dabar po 25 -65 gigus atminties.

  • naujas nickas parašė:

   ir ausintuva kita is Scythe serijos, kuriuo esu labai patenkintas net 4.7 oc rezimu.

  • naujokaitis parašė:

   Kam 850pro? Paiimi adata 2 vnt, pasidarai RAID ir greiti turi, pinigu sutaupai, ir talpa ta pati.

   • thermal parašė:

    Jei RAID 0, tai dėl patikimumo, dedant ADATA, pasiginčyčiau – geriau vienas patikimas, nei keli mažiau patikimi, nors ir daugiau greičio. O dar kai PC skirti netaupiems, tai tokie useriai ADATA neprisileidžia prie savęs per šūvio atstumą 🙂

   • naujas nickas parašė:

    As turiu 1TB 850 pro, aisku ir hdd. O tau garantija 10 metu ka nors sako? Tai adata daugiau negu dvigubai pigesne?

 4. rolandas parašė:

  Radeon R7 370 (paspartinta Radeon HD 7870/R7 270 versija)
  kiek pamenu Radeon HD 7870 atitikmuo R9 270.

  • Mindaugas parašė:

   R7 370 yra pervadinta 7850 (R9 265) su 1024 steam procesoriais. Pilna branduolį su 1280 procesoriais turėjo 7870/ R9 270/ R9 270X ir tikriausiai turės R9 370X, tarp jų tik dažnių skirtumas.

 5. Na parašė:

  Vietos tsi tikrai mažoka netaupantiems variante. Asmeniškai nauno pc ieškodamas imčiau minimum 4tb o ssd nzn 500gb

 6. Edgaras parašė:

  as tai is AMD daugiau tikejaus, bet nusivyliau, paemiau nvidia vga gtx970, geriausias performance ir kainos santykis, mano manymu. labai gerai į tarpinį pc variantą tarp nebrangaus ir brangaus.

 7. Linuksistas parašė:

  „Kompanija Intel tikina, kad naujasis flagmanas Core i7-6700K yra vidutiniškai 10% greitesnis už Core i7-4790K (Haswell), apie 20% – už Core i7-4770K ir apie 30% – už Core i7-3770K (Ivy Bridge). Spartos testai, iš esmės, demonstruoja analogiškus rezultatus.“

  Testu rezultatai is esmes demonstruoja, kad tarp tokio pacio daznio i7’tu nuo Haswelio beveik jokio skirtumo, nuo sandy-bridzo kazkoks. PC segmentas jau nebe prioritetas, ir intelis atitinkamai cia daug nesistengia – ypac kai nera konkurencijos.

 8. lempa parašė:

  jei neklystu skylake maziau energijos suvartoja? o jei klystu tai is anksto atsiprasau

  • naujas nickas parašė:

   visos sistemos skirtumas gaunasi labai mazas, skirtumas aktualus nesiojamiems, bet ne stacionariems.

 9. Arnas parašė:

  Kazkur skaiciau, kad skylake + tame, jog labai gerai ocinasi! Tipo galima pasiekti virs 5ghz oru.

  • naujas nickas parašė:

   nevisai. Ta pati raso su visais naujais modeliais, kol nera oficealiu duomenu, paskui kai pasklinda po rinka, realybe buna daug kuklesne.

   • lempa parašė:

    o jei ir iseina, dideles pakrovos metu perkaistu manau

    • naujas nickas parašė:

     nemanyk 😉

     nieks niekur neperkaista jei suderintas ausinimas. Del ilgo tarnavimo laiko – cia jau kitas klausimas.

  • lempa parašė:

   na, ne 5 ghz su vandeniu teiseina kiek zinau

   • thermal parašė:

    Core i7-6700K su vandeniu vidutiniškai 4786 MHz gaunasi, su oru aušinamas – apie 4649 MHz:

    http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_6700k/

    mažokas progresas, lyginant su Sandy Bridge.

    • naujas nickas parašė:

     tai mano i7 4790k ant 4.7 stabiliai sukasi (daugiau nebandziau, nes kiek skaiciau smarkiai itampas jau kelti reikia ir stabilumo problemos gali buti) o ir sportinio intereso nera.

 10. JS parašė:

  Nedidelė pastaba dėl 3 varianto vaizdo plokštės – memory bus 128 bit, o ne 256

 11. Kazkas parašė:

  Mano manimu amd 300 kartos plokstes yra atnaujinimas o ne pervadinimas, pervadinimas kai nieko nepakeicia o atnaujinimas kai palieka pati GPU o kazka kita pakdicia pvz HBM ideda, padinina efektyvuma, sumazina energijos naudojima

 12. Andrejka parašė:

  Nesąmonė yra netaupiems žaidėjams skirtam kompiuteriui dėti 6700K 🙂 kartu su GTX TITAN Z testuose turbintas 6600K praktiškai neatsiliko. Tad geriau už 100 EUR skirtumą gerą skystinį aušintuvą pasiimti.

  Vietoje 256MB SSD paimčiau ne daug brangiau kainuojantį 256GB M.2 Diską su mažiausiai 1GB/s greičiais.

  • naujas nickas parašė:

   Kam tau skystas? As savo skysta iskeiciau i gera orinuka. Skystas tik dideliems oc

  • naujas nickas parašė:

   M2 tik jungtis. Realiai eina tie patys ssd, pvz yra 850 evo. Idomiau ssd m.2 pcie3 x4 (ultra M2) arba pcie jungtis.

 13. Privalomas Vardas parašė:

  Įdomu, kodėl visose komplektacijose Toshiba HDD? Koks jų pranašumas pvz. prieš WD Blue, ar tik ~4€ kainos skirtumas?

  • naujas nickas parašė:

   as tai isvis pasirinkau Hitachi ,nors ji jau nusipirko WD.

  • thermal parašė:

   Aš taip spėju, kad dėl kainos, bet realiai nematau skirtumo mokėti daugiau už WD, nes patikimumas praktiškai vienodas (bent jau tokį įspūdį susidariau per paskutinius penkis metus).

 14. naujokas parašė:

  o as tai pries 1.5 metu nusipirkau i5 4670k su r9 290 korta ir esu patenkintas, iki siol visus geimus ant max nesa. O ir kainavo ne taip brangia apie 3500 lt (1000 euru).

  • rokas parašė:

   labas,mes pirkom toki kaip tavo,neina zaidimai,o kaip su w8.1 64bit,galcia koks nesuderinamumas,parasyk savo parametrus,gal cia reikia w32 bit,aciu iki

   • lempa parašė:

    bandyk driverius atsinaujint, bei patikrink, ar laidai visi dakisti i vietas. pabandyk, kad ir perrinkti visa pc

   • naujas nickas parašė:

    o maitinimo uztenka ? gal psu nepaduoda maisto kiek reikia.
    Plius driverius reikia pracekinti, ir ka reiskia toki pati kaip tavo ? procas toks pats, ramu uztenka?

    • rokas parašė:

     nu ramu tai yra 8 o procas Intel Core i5-4690K (4 branduoliai) iki 3.9Ghz

  • Zero parašė:

   mano spintelėj 3870 irgi ,,neštų“ bet klausimas kokia rez ir nustatymai . Nes jei pabandytum ARK su epic nustatymais , garantuotai nė 20fps nesiektų .

   • naujas nickas parašė:

    kam kista ta ARK ?
    Jis normaliai neveiks net su busima kompu karta, kai senas enginas pritemptas. Pvz asvietimas kurtas dinamiskai apsviesti tik 3 metrus apie saltini uzdetas 20 metru aplinkui, plius nulis omptimacijos didelems distancijoms.

    Ivis, mineti ir lyginti ARK tai parodyti, kad esi „geltonu geltonas“. Ar tau galiu rasti 10 metu zaidima, kur vietomis net naujausi kompai lagins, nors pats zaidimas veikia su pirmu pentiumu.

   • naujas nickas parašė:

    Ir dar, yra kategorija zaidimu, kur ultra ar epic nustatymai praktiskai nesiskiria nuo aukstu, o valgo ziauriai resursus.

    Pvz buvo senas doom’as, kur pas visus tuo metu lagino ultra nustatymai, ir ziauriai lagino, bet realiai, grafika buvo vienoda, skirtumas tik tas, kad naudojo nespaustas teksturas ar kazkatai.

    P.s. Niekad nezaidziu Auksciausiais nustatymais. Uzsidedu Auksciausius nustatymus ir dar pasikoreguoju nuo zaidimo.

    Pvz daznai nusiimu ar susimazinu blurus bei post processinga (daznai irgi bluro duoda),

    Taip pat Ambient occlusion nusistatau per vidury (jei yra galimybe), bet vel priklauso nuo zaidimo. Plius Ambient occlusion yra ivairiu libu, su skirtingais resursu valgymais ir efektais. Pvz pirma Ambient occlusion idiege Crytec su Crysis 1. Jis santykinai maziausiai valge resursu ir buvo nerealyvus, tai po to laiko isejo dar gal 3 variantai, su pliusais ir minusais, kai kurie is ju gaidiskai su max nustatymais, realiai blogina vaizda, o ne gerina, pvz uzdeda seseli ten,kur tiesioginis apsvietimas, nes kampas, ir t.t.

    su seseliais irgi, nemazai zaidimu su max seseliu nustatymu tik blogina vaizda. Pvz ypac detalus seseliai net erzina, kai matai personazo atskira plaukelio seseli. Soft shadows tai kas man patinka ir eina link realybes.

    galeciau testi sia tema, tik fck, nekiskite savo nesamoniu kaip ARK.

 15. rokas parašė:

  lempa tu turejai omeny is tinklapio draiverius atsinaujint ??

 16. rokas parašė:

  lempa tu turejai omeny is tinklapio draiverius atsinaujint ?? nes pas mus nera ko perinkt ir laidai visi sukisti

  • naujas nickas parašė:

   kokiu darbiniai parametrai tavo plokstes, dazniai ? tai parodys, ar uztenka PSU, nes man buvo kazkada, kad zaidimu metu nukrisdavo biski dazniai, tai paskui pasiziuri dazniu grafikus ir matai. Ir driveriai, plius, kurioje vietoje butelio kaklelis, ar procas ar vaizdo plokste.

   • rokas parašė:

    supranti as bandziau smite parsysiust o man parase kas ka panasaus kad pc nepalaiko programos
    nu tipo kas ten su tais bitais nesusiderina ar kas kas panasaus

   • rokas parašė:

    o tai kur tie parametrai yra ??

    • naujas nickas parašė:

     turi buti su vaizdo plokste cd programele,kur spartinasi, jei nera, galima atsiusti kokia, lygtais msi yra kur daugumai ploksciu tinka, nezinau, pasigoogling.

  • Paulius parašė:

   Kaip jau kažkas sakė, pirma matuokitės ne HW parametrus, o kokioje rezoliucijoje ir kokiais in-game nustatymais žaidžiate. Galbūt Rokui nevažiuoja su kokiu 1440p, tuo tarpu naujokas gal lošia su 720p.

  • lempa parašė:

   taip, is kitur ir neatsinaujinsi

 17. ITfanboy parašė:

  Šitas puslapis miręs kaip supratau?

 18. pries savaite paemiau parašė:

  I7-6700K 4×4,0Ghz/16GB DDRAM4 HyperX/250GB SSD850EVO SATA3+1000GB GeforceGTX9704GB
  zveris…

  • Simsi parašė:

   Nelabai suvokiamas CPU pasirinkimas su likusia konfiguracija. Nebent zadi detis dar +16GB ir 3 tokias vaizdo plokstes 🙂

 19. hm parašė:

  normalus kompas, ne zveris 🙂 bet su tokiais zaidimu tempais uzteks 6 metam, na aisku jau losi and vidutiniu nustatymu, o jei 1080p monikas, gal ir dar aukstesniais.

  • lempa parašė:

   kas jum zveris? bent bandet silpnesni kompa? nemanau jei taip sakot, pagryskit savo nuomone. as asmeniskai turiu 2009 metu kompa, pirkau uz 3k eu tada ir iki siol viska veza ant max, o cia dar geresnes dalys. ir taip nusisnekat.

 20. broly_LT parašė:

  as jau surinkau pc su cia sitema gerai veike garantija viskam 60 miensiu tai iki 2021 metu galios o tada keisiu sytema i nauja bus jau emr ram 🙂


Kitos kategorijos naujienos